Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...
Mata do jogi z naturalnego kauczuku i...

Mata do jogi z naturalnego kauczuku i mikrofibry - Yoga Girls 5mm

SO COCO

Mata do jogi Yoga Girls wykonana została z naturalnego kauczuku o grubości 5 mm, dzięki czemu gwarantuje komfort i amortyzację dla stawów w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Na jej powierzchni znajduje się przyjemna w dotyku mikrofibra pokryta ciekawymi wzorami. Idealna do wszystkich rodzajów jogi, a w szczególności do ćwiczeń o wysokiej intensywności. Dodatkowo do maty dołączyliśmy pasek, który zabezpiecza ją przed rozwijaniem się w czasie przenoszenia. Dzięki niemu możesz zabrać swoją matę w ulubione miejsce do ćwiczeń.

Wymiary: 178 x 68 cm

Ostatnie sztuki w magazynie
289,00 zł
Brutto

 

Mata do jogi Yoga Girls

Ilustracja na naszej macie przedstawia dziewczyny ćwiczące jogę wśród kwiatów różowego lotosu, które nazywane są prawdziwymi kwiatami Buddy. Ich symbolika odnosi się do odrodzenia i oświecenia oraz harmonii ciała i umysłu. Wykonując asany, będziesz miała świadomość, że istnieją na świecie liczne kobiety, które stawiają sobie cele tożsame z Twoimi. Nie będziesz czuła się osamotniona w ćwiczeniu uważności dotyczącej ciała, oddechu, myśli i emocji. A skoro jest Was dużo, zyskujesz świadomość, że działania te mają głęboki sens nie tylko dla Ciebie.

 

Mata do jogi Yoga Girls stworzona została z myślą o łagodnych oraz dynamicznych praktykach jogi takich jak Power Joga, Ashtanga Joga, Vinyasa Joga i Hot Joga. Doskonale przyda się też ćwiczącym pilates i aerobik. Znakomicie sprawdzi się podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności. Dzięki warstwie mikrofibry - mata zwiększa swoje właściwości antypoślizgowe i przyczepność wraz ze wzrostem poziomu rozgrzania ciała. Aby uzyskać natychmiastową przyczepność najlepiej przed praktyką zwilżyć delikatnie dłonie i stopy wodą. 

 

Bezpieczeństwo

Mata do jogi Yoga Girls zabezpieczona jest przed poślizgiem dzięki kauczukowi, który skutecznie zapobiega przesuwaniu się jej po podłodze. Mata zostanie w miejscu nawet przy najbardziej dynamicznej praktyce. W bezpieczeństwie ma też swój udział mikrofibra, która doskonale wchłaniająca wilgoć, przez co ćwiczący nie ślizga się podczas ćwiczeń na macie. Właściwa gęstość i zwiększona grubość (5 mm) kauczuku sprawia, że mata gwarantuje stabilizację i amortyzację stawów, chroniąc kolana i biodra przed urazami podczas ćwiczeń.

 

Ekologia

Nasza ekologiczna mata do jogi wykonana jest w 100% z biodegradowalnego kauczuku. Wykorzystana do produkcji maty guma z drzewa kauczukowego pozyskiwana jest w sposób, który nie degraduje naturalnego środowiska. Zarówno kauczuk, jak i pokrywająca matę mikrofibra w pełni nadają się do recyklingu.

 

Brak szkodliwych składników

Mata do jogi Yoga Girls nie zawiera szkodliwych składników takich jak ołów, kadm, silikon czy lateks, do jej produkcji nie stosowano też PVC. Nie zawiera toksycznych związków w związku z tym mata jest całkowicie bezpieczna dla użytkownika.

 

Mata do jogi - pielęgnacja

Matę łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy co pewien czas przetrzeć ją wilgotną ściereczką lub można ją prać ręcznie w niskiej temperaturze. Następnie matę należy pozostawić rozwiniętą do całkowitego wyschnięcia. Mata do jogi nie powinna przebywać za długo na słońcu, aby nie zainicjować procesu biodegradacji.Jak wybrać dobrą matę do jogi?

Zanim zdecydujesz się na zakup maty, zapoznaj się z kilkoma naszymi sugestiami dotyczącymi wyboru odpowiedniego produktu. Mata do jogi powinna być wybierana z pełną uwagą, aby służyła nam jak najlepiej przez wiele lat.

·       Pierwszym i najważniejszym kryterium są silne właściwości antypoślizgowe - mata nie może przesuwać się po podłodze, a z kolei ćwiczący ślizgać się na jej powierzchni. Joga polega na wykonywaniu skomplikowanych asan, więc podłoże powinno być stabilne. Mocny kontakt stóp i dłoni z matą to w wielu asanach warunek bezpieczeństwa jogina. Ważne jest również, aby mata nie traciła swych właściwości, gdy ćwiczący się spoci.

·       Dobra mata powinna być ciężka, całkowicie przylegać do ziemi i nie rolować się.

·       Pod uwagę warto wziąć również wzrost użytkownika, gdyż całe ciało musi być zabezpieczone powierzchnią maty przy każdej pozycji. Przyjęło się, że komfortowa długość maty powinna ok. 10 cm przekraczać wzrost jogina.

·       Ważnym kryterium jest też grubość maty. To ona decyduje o amortyzacji przy dynamicznych ćwiczeniach i komforcie, szczególnie dla osób szczupłych, z bardziej wyeksponowanymi i wrażliwymi kostkami, kolanami czy śródstopiem. Mata powinna mieć odpowiednią miękkość.

 

 

Uwaga

Produkt zawiera naturalny, biodegradowalny kauczuk. Osoby z alergią na kauczuk powinny unikać kontaktu z matą. Wierzchnia warstwa maty pokryta jest mikrofibrą. W zależności od kierunku ułożenia włosków, mata może przyjmować różne odcienie.

 

Specyfikacja

 

Długość:

 178 cm

Szerokość:

 68 cm

Grubość:

Waga:

 0,5 cm

 3,2 kg

 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Nasza strona wykorzystuję pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.