Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy

Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z podstawką Hamsa - dłoń Fatimy

Dłoń Fatimy - Hamsa  to symbol znany w wielu kulturach, który ma chronić przed negatywną energią, nieszczęściem i złymi wpływami.

Zestaw Palo Santo z pęczkiem Białej Szałwii oraz ceramiczną podstawką w kształcie dłoni Fatimy. Idealnie sprawdzi się pod palo santo, białą szałwię, czy inne kadzidła. Podstawka w kształcie dłoni Fatimy stworzy przyjemny nastrój w Twoich wnętrzach.

Naturalne kadzidła umożliwiają pozbycie się negatywnych emocji i oczyszczają aurę. Usuwają negatywną energię, neutralizują napięcia w ciele, uspokajają emocje i harmonizują umysł. Działają zbawiennie na stres, idealne do medytacji, jogi, czy pracy z oddechem.

105,00 zł
Brutto

 

Zestaw naturalnych kadzideł z podstawką w kształcie dłoni Fatimy - ręka Hamsa

W zestawie znajdziesz:
- drewienka Palo Santo 30g
- pęczek Białej Szałwii 30g
- ceramiczną podstawkę Dłoń Fatimy, wymiary: 11,5cm x 8cm

Zestaw pakujemy w estetyczne, prezentowe kartonowe pudełko z ekologicznym wypełniaczem.

Podstawka w kształcie dłoni Fatimy idealna pod palo santo, szałwię, czy inne kadzidła. Podstawka dla miłośników pięknej ceramiki. Dłoń Fatimy to dekoracja, która stworzy przyjemny nastrój w Twoich wnętrzach. Świetnie sprawdzi się również jako ozdobna podstawka na biżuterie. 

Dłoń Fatimy to symbol znany w wielu kulturach, który ma chronić przed negatywną energią, nieszczęściem i złymi wpływami. Ceramiczna Hamsa, czyli DŁOŃ FATIMY - symbol arabski, chroniący przed złym spojrzeniem.

Odpal swoje ulubione kadzidło, oprzyj o podstawkę i rozkoszuj się chwilą spokoju.

Kadzidło Palo Santo

Palo Santo oznacza po hiszpańsku Święte Drzewo, które uważane jest przez południowoamerykańskich szamanów i uzdrowicieli za nieodłączny element każdej ceremonii. Palo Santo używane jest podczas medytacji, rytualnych modlitw i ceremonii plemiennych ze względu na jego właściwości lecznicze, metafizyczne i oczyszczające z negatywnej energii. Bogate w aromatyczną żywicę kawałki drewna wykorzystywane są jako naturalne kadzidła lub pozyskuje się z nich drogą destylacji olejek eteryczny. Palenie kadzidła Palo Santo umożliwia pozbycie się negatywnych emocji i oczyszcza aurę, dlatego jest stosowany w medytacji jako czynnik wspomagający proces wyciszenia organizmu.

Palo Santo dla ducha

Palo Santo jest wykorzystywane w rytuałach duchowych, medytacji, do oczyszczania aury pomieszczeń i ludzi. Każdy, kto choć raz miał szanse zetknąć się z kojącym, cytrusowo-drzewnym zapachem uwalniającym się z podpalonego drewienka, zapewne poczuł jego moc. Palo Santo tradycyjnie stosowane jest do energetycznego oczyszczania i balansowania energii. Usuwa negatywną energię, neutralizuje napięcia w ciele, uspokaja emocje i harmonizuje umysł. Działa zbawiennie na stres, idealny do medytacji, jogi, czy pracy z oddechem.

Palo Santo dla ciała

Palo Santo od wieków jest ważnym składnikiem tradycyjnej medycyny naturalnej wielu kultur. W medycynie ludowej krajów Ameryki Południowej okadzanie dymem z drewna Palo Santo stosowano w leczeniu różnych schorzeń, takich jak przeziębienie, objawy grypy, stres, astma, bóle głowy i stany zapalne. Dodatkowo łagodzi niepokój, depresję wspiera również układ odpornościowy i nerwowy.
Olejek eteryczny pozyskiwany z gałęzi z Palo Santo posiada właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Palo Santo jest też bogatym źródłem przeciwutleniaczy i fitochemikaliów, zwanych terpenami. Olejek zwalcza wolne rodniki, łagodzi bóle stawów, brzucha i pomaga w wielu innych dolegliwościach. 

Palo Santo - etyczne pozyskiwanie

Zbieranie drewna Palo Santo jest praktyką regulowaną przez Peruwiański rząd. Ścinanie żyjących drzew jest zabronione. Opadłe drzewa i jego gałęzie należy pozostawić do wyschnięcia przez okres od 3 do 5 lat. W produkt zaopatrujemy się u bezpośredniego importera Palo Santo z Peru. Drewno pochodzi jedynie z powalonych drzew, których nigdy nie ścina się w celu uzyskania surowca. Nasz produkt jest certyfikowany przez SERFOR (Servicio Nacional Forestal y de Fauna Silvestre), co świadczy o jego legalnym pochodzeniu i etycznym pozyskiwaniu.

Palo Santo - jak używać? 

Wystarczy podpalić koniec drewienka z Palo Santo pod kątem około 45 stopni  i poczekać chwilę, a następnie zdmuchnąć ogień tak, żeby zaczęło się dymić. Oczyszczamy nim mieszkanie i siebie, rozprowadzając dym w powietrzu, a następne odkładamy drewienko do przygotowanej podstawki, żeby tliło się dalej. Palo Santo po dłuższej chwili zgaśnie, należy po prostu odpalić je ponownie. Jedno drewienko Palo Santo można używać wielokrotnie, aż zostanie całkowicie spalone. Jest to kadzidło rytualne, które zachęca do chwili spokoju i refleksji w momencie palenia.

 

BIAŁA SZAŁWIA

Biała szałwia pochodzi z południowo-zachodnich stanów USA. Używana była przez Indian do rytuałów uzdrawiających i oczyszczających. Stosowana jest również przez członków wielu kultur świata jako element tradycyjnych obrzędów plemiennych.

Do jakich praktyk stosuje się białą szałwię?

Biała szałwia używana jest do:

·       oczyszczania negatywnej energii z przedmiotów i pochodzącej od innych ludzi

·       osiągania odpowiedniej atmosfery niezbędnej do medytacji oraz innych rytuałów

·       zapalona szałwia oczyszcza umysł z negatywnych myśli

·       przy pomocy białej szałwii czyści się również przedmioty oraz pomieszczenia, szczególnie w przypadku, gdy obciążone są negatywną przeszłością

Biała szałwia wykorzystywana jest także do wzmocnienia intuicji, koncentracji oraz czujności. W tradycyjnych kulturach była środkiem do osiągnięcia stanu uzdrowienia lub traktowana jako inspiracja przy duchowych dylematach. Pomaga też w walce ze stresem i lękami oraz poprawia sen.   

Oczyszczenie przez palenie białej szałwii

Biała szałwia palona jest przede wszystkim w celu oczyszczania. Wierzenie w jej moc bierze się z tego, że szałwia ma właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Uwalnia jony ujemne, które neutralizują dodatnie (czyli np. alergeny, takie jak sierść zwierząt, kurz czy pleśń), co może być pomocne dla osób cierpiących na astmę, alergie oraz choroby układu oddechowego.

Mistyka i odświeżanie powietrza

Poza swoimi wszystkimi zastosowaniami i właściwościami, szałwia ma przede wszystkim piękny, mistyczny aromat sprzyjający skupieniu i koncentracji. Sprawdza się również doskonale jako naturalny odświeżacz powietrza.

Sposób użycia: pęczek należy podpalić z jednej strony, po chwili zdmuchnąć płomień tak, aby pozostał jedynie tlący się dym. Wydobywający się dym z może służyć do okadzania pomieszczeń, najlepiej jest umieścić kadzidło w przystosowanym do tego naczyniu.

 

Specyfikacja zestawu:

Ceramiczna podstawka: 11,5cm x 8cm

Palo Santo: drewienka ok. 30g 

Biała Szałwia: pęczek 25-30g


Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Nasza strona wykorzystuję pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.