Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...
Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z...

Zestaw Palo Santo i Biała Szałwia z muszlą Abalone Haliotis 12-15cm

Zestaw obejmuje drewienka Palo Santo, pęczek białej szałwii oraz podstawkę pod kadzidła – naturalną muszlę Abalone Haliotis. Palenie kadzidła Palo Santo i białej szałwii umożliwia pozbycie się negatywnych emocji i oczyszcza aurę, dlatego są stosowane w medytacji jako czynnik wspomagający proces wyciszenia organizmu. Usuwa negatywną energię, neutralizuje napięcia w ciele, uspokaja emocje i harmonizuje umysł. Działa zbawiennie na stres, idealny do medytacji, jogi, czy pracy z oddechem.

Nasze Palo Santo jest certyfikowane przez SERFOR (Servicio Nacional Forestal y de Fauna Silvestre) oraz SENASA, co świadczy o jego legalnym pochodzeniu i etycznym pozyskiwaniu. Zbieranie drewna Palo Santo jest praktyką regulowaną przez Peruwiański rząd, drewno pochodzi jedynie z powalonych i martwych drzew.

Obecnie brak na stanie
99,00 zł
Brutto


 

Oczyszczający zestaw do okadzania z naturalną muszlą

W zestawie znajdziesz:

- wyjątkową podstawkę naturalną, muszlę Abalone Haliotis do palenia palo santo i białej szałwii, wymiary ok. 12-15 cm
- drewienka palo santo 30g
- pęczek białej szałwii 30g

Zestaw pakujemy w estetyczne, prezentowe kartonowe pudełko z ekologicznym wypełniaczem.

Ozdobna, tęczowa, naturalna muszla Abalone Haliotis idealna na kadzidło, palo santo lub białą szałwię. Stworzona przez samą naturę, każda wyjątkowa, inna…
Różnice w rozmiarze i kolorze oraz inne ,,niedoskonałości” są naturalne. Muszla jest ciekawym pomysłem na podstawkę pod kadzidła palo santo i pęczki białej szałwi.
Muszle są często używane do palenia kadzideł, a tym samym do oczyszczania aury lub przestrzeni życiowej. Jeśli używasz muszli do palenia kadzideł, włóż do niej trochę piasku, aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu. Odpal swoje ulubione kadzidło, oprzyj o podstawkę i rozkoszuj się chwilą spokoju.
Muszle Abalone Haliotis posiadają właściwości chroniące naszą energię, potrafią również przywrócić spokój ducha. Są szczególnie wskazane dla osób przeżywających emocjonalne zawirowania lub problemy w związku. Ich kojąca energia zapewnia nam warstwę ochronną, która wzmacnia nas i daje pewność, niezbędną do przyjrzenia się sprawom z właściwej perspektywy.

 


Kadzidło Palo Santo

Palo Santo oznacza po hiszpańsku Święte Drzewo, które uważane jest przez południowoamerykańskich szamanów i uzdrowicieli za nieodłączny element każdej ceremonii. Palo Santo używane jest podczas medytacji, rytualnych modlitw i ceremonii plemiennych ze względu na jego właściwości lecznicze, metafizyczne i oczyszczające z negatywnej energii. Bogate w aromatyczną żywicę kawałki drewna wykorzystywane są jako naturalne kadzidła lub pozyskuje się z nich drogą destylacji olejek eteryczny. Palenie kadzidła Palo Santo umożliwia pozbycie się negatywnych emocji i oczyszcza aurę, dlatego jest stosowany w medytacji jako czynnik wspomagający proces wyciszenia organizmu.

 

Palo Santo dla ducha

Palo Santo jest wykorzystywane w rytuałach duchowych, medytacji, do oczyszczania aury pomieszczeń i ludzi. Każdy, kto choć raz miał szanse zetknąć się z kojącym, cytrusowo-drzewnym zapachem uwalniającym się z podpalonego drewienka, zapewne poczuł jego moc. Palo Santo tradycyjnie stosowane jest do energetycznego oczyszczania i balansowania energii. Usuwa negatywną energię, neutralizuje napięcia w ciele, uspokaja emocje i harmonizuje umysł. Działa zbawiennie na stres, idealny do medytacji, jogi, czy pracy z oddechem.

 

Palo Santo dla ciała

Palo Santo od wieków jest ważnym składnikiem tradycyjnej medycyny naturalnej wielu kultur. W medycynie ludowej krajów Ameryki Południowej okadzanie dymem z drewna Palo Santo stosowano w leczeniu różnych schorzeń, takich jak przeziębienie, objawy grypy, stres, astma, bóle głowy i stany zapalne. Dodatkowo łagodzi niepokój, depresję wspiera również układ odpornościowy i nerwowy.
Olejek eteryczny pozyskiwany z gałęzi z Palo Santo posiada właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Palo Santo jest też bogatym źródłem przeciwutleniaczy i fitochemikaliów, zwanych terpenami. Olejek zwalcza wolne rodniki, łagodzi bóle stawów, brzucha i pomaga w wielu innych dolegliwościach. 

Palo Santo - etyczne pozyskiwanie

Zbieranie drewna Palo Santo jest praktyką regulowaną przez Peruwiański rząd. Ścinanie żyjących drzew jest zabronione. Opadłe drzewa i jego gałęzie należy pozostawić do wyschnięcia przez okres od 3 do 5 lat. W produkt zaopatrujemy się u bezpośredniego importera Palo Santo z Peru. Drewno pochodzi jedynie z powalonych drzew, których nigdy nie ścina się w celu uzyskania surowca. Nasz produkt jest certyfikowany przez SERFOR (Servicio Nacional Forestal y de Fauna Silvestre), co świadczy o jego legalnym pochodzeniu i etycznym pozyskiwaniu.

Palo Santo - jak używać? 

Wystarczy podpalić koniec drewienka z Palo Santo pod kątem około 45 stopni  i poczekać chwilę, a następnie zdmuchnąć ogień tak, żeby zaczęło się dymić. Oczyszczamy nim mieszkanie i siebie, rozprowadzając dym w powietrzu, a następne odkładamy drewienko do przygotowanej podstawki, żeby tliło się dalej. Palo Santo po dłuższej chwili zgaśnie, należy po prostu odpalić je ponownie. Jedno drewienko Palo Santo można używać wielokrotnie, aż zostanie całkowicie spalone. Jest to kadzidło rytualne, które zachęca do chwili spokoju i refleksji w momencie palenia.

 

BIAŁA SZAŁWIA

Biała szałwia pochodzi z południowo-zachodnich stanów USA. Używana była przez Indian do rytuałów uzdrawiających i oczyszczających. Stosowana jest również przez członków wielu kultur świata jako element tradycyjnych obrzędów plemiennych.

 

Do jakich praktyk stosuje się białą szałwię?

Biała szałwia używana jest do:

·       oczyszczania negatywnej energii z przedmiotów i pochodzącej od innych ludzi

·       osiągania odpowiedniej atmosfery niezbędnej do medytacji oraz innych rytuałów

·       zapalona szałwia oczyszcza umysł z negatywnych myśli

·       przy pomocy białej szałwii czyści się również przedmioty oraz pomieszczenia, szczególnie w przypadku, gdy obciążone są negatywną przeszłością

 

Biała szałwia wykorzystywana jest także do wzmocnienia intuicji, koncentracji oraz czujności. W tradycyjnych kulturach była środkiem do osiągnięcia stanu uzdrowienia lub traktowana jako inspiracja przy duchowych dylematach. Pomaga też w walce ze stresem i lękami oraz poprawia sen.  
 

Oczyszczenie przez palenie białej szałwii

Biała szałwia palona jest przede wszystkim w celu oczyszczania. Wierzenie w jej moc bierze się z tego, że szałwia ma właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Uwalnia jony ujemne, które neutralizują dodatnie (czyli np. alergeny, takie jak sierść zwierząt, kurz czy pleśń), co może być pomocne dla osób cierpiących na astmę, alergie oraz choroby układu oddechowego.

Mistyka i odświeżanie powietrza

Poza swoimi wszystkimi zastosowaniami i właściwościami, szałwia ma przede wszystkim piękny, mistyczny aromat sprzyjający skupieniu i koncentracji. Sprawdza się również doskonale jako naturalny odświeżacz powietrza.


Uwaga:
Muszla nie jest żaroodporna. W przypadku palenia na niej kadzideł żywicznych, kadzidełka lub węgielka, pamiętaj o nasypaniu na spód piasku lub soli, co zapobiegnie przegrzaniu się i pęknięciu muszli.

 

Specyfikacja zestawu:

Naturalna muszla Abalone Haliotis ok. 12-15 cm

Palo Santo drewienka ok 30g

Biała szałwia:

pęczek

Długość:

ok. 12 cm

Średnica:

 do 4 cm

Waga:

 ok. 30g

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Nasza strona wykorzystuję pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.