NATURALNE KADZIDŁA


Naturalne kadzidła znane są od zarania dziejów. Używano ich zwłaszcza podczas rytuałów i ceremonii. Służyły przede wszystkim do pozbycia się złych duchów i oczyszczenia sfery sacrum. W zależności od kultury czy regionu świata były to zioła, owoce czy gałązki. Czasami żywica lub wydzielina zwierząt. Niezwykłe mistyczne zapachy podkreślały doniosłość wydarzenia. Współcześnie naturalne kadzidła coraz częściej używane są w zaciszu domowym. Sprzyjają relaksowi i pomagają osiągnąć spokój. Obecnie coraz popularniejsze stają się kadzidła używane tradycyjnie przez szamanów i uzdrowicieli z Ameryki Południowej i Północnej. To słynna już biała szałwia i palo santo.

Szałwia biała pochodzi z południowo-zachodniej części USA, z obecnych terenów Kalifornii. Przez Indian od tysięcy lat używana była do rytuałów uzdrawiających i oczyszczających. Palenie białej szałwii  przede wszystkim oczyszcza przestrzeń, przedmioty i ludzi. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, gdy chcemy przyciągnąć dobrą, a pozbyć się złej energii. Zioło ma właściwości przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Neutralizuje niekorzystne dla organizmu człowieka jony dodatnie. Między innymi takie alergeny jak sierść zwierząt, kurz czy pleśń. Pomaga więc osobom cierpiącym na astmę, alergie czy problemy z układem oddechowym. Poza tym ma piękny zapach i może być używana jako naturalny odświeżacz powietrza.

Z kolei santo palo, w języku hiszpańskim oznacza święte drzewo i pochodzi z Ameryki Południowej. Z terenów dzisiejszego Peru. Szamani i uzdrowiciele południowoamerykańscy doskonale znali cudowne właściwości tych bogatych w aromatyczną żywicę kawałków drewna. Cytrusowo-drzewny dym palo santo oczyszcza pomieszczenia i ludzi. Wspomaga wszelkiego rodzaju rytuały duchowe. Leczy i koi stres, astmę, bóle głowy i stany zapalne. Łagodzi niepokój i depresję. Wspiera układ odpornościowy i nerwowy.

Te naturalne kadzidełka: biała szałwia i palo santo z łatwością można obecnie wykorzystać we własnym domu. I warto to robić. Palenie palo santo i białej szałwii pomaga pozbyć się złej energii i negatywnych emocji. Oczyszcza aurę. Łagodzi lęki, stres oraz zapewnia dobry sen.

Zestaw palo santo i białej szałwii jest idealny do medytacji, praktyki jogi czy pracy z oddechem. Wspaniale bowiem wycisza organizm i neutralizuje napięcia. Dzięki czemu łatwiej osiągnąć niezbędną równowagę i harmonię.

Warto zwrócić również uwagę, że oferowane w naszym sklepie kadzidło palo santo jest certyfikowane i etycznie pozyskiwane, wyłącznie z powalonych drzew czy połamanych gałęzi. W Peru skąd pochodzi, zgodnie z prawem zakazane jest bowiem wycinanie świętych drzew. Równie wielką wagę przykładamy do produktu biała szałwia. Sklep internetowy SO COCO oferuje w pełni naturalne pęczki tego zioła. Zapraszamy do zapoznani się z asortymentem naszych kadzidełek i wyboru najlepszego do swoich potrzeb.

Nasza strona wykorzystuję pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.