NATURALNE KADZIDŁA


KRÓTKA HISTORIA KADZIDŁA

Kadzidła są używane od tysięcy lat w różnych kulturach na całym świecie. W czasach starożytnych były wykorzystywane do praktyk religijnych oraz duchowych, a także jako medium do komunikowania się z boskością. Wierzono, że kadziła mają właściwości lecznicze, dlatego sięgano po nie również w starożytnej medycynie. Za kadzidła służyły balsamiczne żywice oraz suszone, aromatyczne rośliny, którym przypisywano magiczną moc. Z biegiem czasu zakres używania kadzideł się rozszerzył, wykraczając poza praktyki duchowe i lecznicze. Obecnie naturalne kadzidła są wykorzystane do relaksu, medytacji i tworzenia przyjemnej atmosfery w domu. Jednak obcowanie z dymem uwalnianym przez kadzidła nadal sprzyja przeniesieniu do pozazmysłowego wymiaru, pomaga oczyścić umysł i usunąć napięcia z ciała. Które z kadzideł od SO COCO chcesz zaprosić do swojego domu?

RODZAJE KADZIDEŁ, KTÓRE PRZYNIOSĄ CI ODPRĘŻENIE I OCZYSZCZĄ UMYSŁ

Każde z kadzideł posiada swoje unikatowe właściwości i niepowtarzalne zapachy. Poznaj wszystkie z nich!

Kadzidła w pęczkach to wygodna forma roślinnych kadzideł, które są złożone w pęczki i zwinięte sznurkiem, co bardzo ułatwia użytkowanie. Możesz sięgnąć po Białą Szałwię, świętą roślinę z Ameryki Północnej, która oczyszcza i energetyzuje. Północnoamerykańskim Indianom Biała Szałwia służyła do odstraszania duchów, a także usuwania ich z przedmiotów i osób, niwelowania negatywnej energii i oczyszczania przestrzeni, aby zrobić miejsce pozytywnym wibracjom. Wyraźnie ziołowy, lekko ostry zapach Białej Szałwii redukuje stres, przygotowuje na kojący sen lub  oczyszcza pomieszczenie z nieprzyjemnych emocji, np. po kłótni. Możesz mieć pewność, że kupując Białą Szałwię w naszym sklepie, otrzymasz certyfikowany produkt, pozyskiwany z bezpiecznego źródła.

Pochodzące z Peru i Ekwadoru Palo Santo (z hiszpańskiego „święte drzewo”) podczas spalania wyzwala pozytywną energię i chroni przed negatywnymi siłami, poza tym wspomaga procesy twórcze i łagodzi stres. Szamani z Andów wierzą, że ma wręcz uzdrowicielskie właściwości. Palo Santo jest święte nie tylko z nazwy, ponieważ jest zabronione ścinanie i uszkadzanie rosnących drzew. Należy zbierać jedynie gałązki i obumarłe fragmenty rośliny. Zapewniamy, że Palo Santo z oferty SO COCO jest etycznie pozyskiwane i certyfikowane. Słodkie, lekko cytrusowe i intensywnie pachnące fragmenty Palo Santo mogą być stosowane w dopełnieniu Białej Szałwii. Podczas gdy roślinny susz oczyszcza z negatywnej energii, święte drzewo napełnia przestrzeń pozytywnymi wpływami, wspierającymi kreatywność.

Intensywny, lekko gorzki zapach Yerba Santa oczyści przestrzeń, pomagając się odprężyć. Dymem z tlącej się rośliny możesz okadzić siebie, pobliskie przedmioty, np. amulety lub kamienie oraz miejsce, w którym medytujesz. Yerba Santa pomoże otworzyć umysł na nowe pomysły i idee, a także ułatwi skupienie. To naturalne kadzidło może również pomóc w zredukowaniu stresu i napięcia, a także wyczyszczeniu przestrzeni energetycznej.

Kadzidełka patyczki to najbardziej popularna forma naturalnych kadzideł, składająca się z pojedynczych patyczków o długości ok.20 cm. Możesz z nich korzystać podczas medytacji, relaksacji lub w celu oczyszczania pomieszczeń. Zapalony patyczek wypełnia przestrzeń pachnącym dymem, który oczyści powietrze, poprawi nastrój lub stworzy atmosferę sprzyjającą Twojemu rytuałowi. Indyjskie kadzidła, które znajdziesz w naszej ofercie są wykonane z żywic, sproszkowanych ziół, dodatku węgla drzewnego i olejków eterycznych. Każde kadzidło ma swoją własną, niepowtarzalną mieszankę składników, co nadaje im unikalnego zapachu. Kadzidło Nag Champa, które uwalnia intensywny, lekko korzenny aromat, przygotuje przestrzeń od medytacji i relaksacji. Delikatny, kwiatowy zapach lotosowego kadzidła oczyści umysł i zrelaksuje, poprawiając nastrój. Z kolei kadzidło różane ukoi Cię swoim słodko-kwiatowym aromatem, pomagając usunąć negatywną energię i tworząc atmosferę błogości. Kadzidło ze sproszkowaną lawendą zredukuje stres oraz wszelkie napięcia, wspierając Twój układ nerwowy i przygotowując na kojący sen.

Kadzidła stożkowe mają stożkowy kształt i ciekawą specyfikę palenia. W przeciwieństwie do kadzideł w formie patyczków stożki są bardziej skoncentrowane, zatem wydzielają więcej dymu i mocniej pachną. Dlatego są idealne do stosowania w większych pomieszczeniach, tj. sale medytacyjne czy salony SPA,  w których chcesz uzyskać intensywny zapach w krótkim czasie. Nasze kadzidła są ręcznie wykonane tylko z naturalnych składników. W zależności od potrzeb możesz użyć klasycznego stożkowego kadzidła, umieścić go na podstawce, zapalić i cieszyć się oczyszczająca mocą aromatycznego dymu. Sięgnij po stożkowe kadzidło z przepływem zwrotnym, jeśli poza efektem zapachowym zależy Ci także na pięknym aspekcie wizualnym. Specyfiką tych kadzideł jest ich budowa i użycie odpowiednich składników, za sprawą czego uwalniany dym jest cięższy od powietrza i wydostając się z kadzidła opada w dół, przepływając przez otwory w kadzielnicy. Spektakularny efekt przypomina wodną, spływającą kaskadę.

Nasza strona wykorzystuję pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.